25 metrová projekce. Praha promítne svou budoucnost v novém informačním centru
Od čtvrtka 21. září 2017 mohou Pražané navštívit CAMP, Centrum architektury a městského plánování. Nové městské infocentrum disponuje unikátní promítací technologií, která umožní ukázat budoucí podobu ulice v poměru 1:1.
- 1 minuta čtení
![x25_metrova_projekce](/documents/42305/67030/camp_1.jpg/ccc589b2-fc3f-8035-ee7e-57b1ff310a76?t=1689259569979)
„CAMP je místem, kde se povede dialog o budoucnosti Prahy. Jsem ráda, že město konečně podobné prostory má. Věřím, že se díky CAMPu podaří kultivovat intenzivní diskusi o územním rozvoji, která v hlavním městě probíhá,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.
V novém infocentru bude Praha informovat o projektech, které mohou v budoucnosti změnit tvář metropole. CAMP se rozkládá na ploše 300 m2, vévodí mu 25 metrů dlouhá projekční stěna. Právě na ní budou formou pohyblivé grafiky v rozlišení 8k představovány nejrůznější stavební projekty: od soukromých developerských projektů přes výsledky architektonických soutěží či revitalizace ulic až po studie zástavby celých brownfieldů. Do výstav tak budou zapojeny záběry z dronů či časosběrná sledování života v ulicích.
„Budeme ukazovat nové stavební záměry v širším kontextu, včetně jejich dopadu na okolí,“ vysvětluje ředitel IPR Praha Ondřej Boháč. „K celoměstsky významným projektům se budeme vracet opakovaně. Chceme, aby se Pražané necítili vynechaní z procesů, které v budoucnu ovlivní tvář místa, kde žijí.“
V další části CAMPu se nachází amfiteátr s kapacitou až 110 diváků. Sloužit může jako kino či přednáškový sál. Funguje zde i knihkupectví a kavárna PageFive s publikacemi o městě, architektuře a územním plánování, stejně jako obdobně zaměřená prezenční čítárna.
„Vnímáme touhu po diskusi, ale ještě nevíme, jak budou lidé reagovat – budou chtít spíš získat konkrétní informace o jednotlivých projektech, anebo budou mít chuť diskutovat o urbanismu a architektuře obecně? Pochopí investoři, že jde o cennou příležitost získat reflexi? Proto to necháváme otevřené. Můžeme dělat informacemi nabité výstavy, ale i edukativní programy pro školy nebo třeba 'face to face' setkání s investory,“ dokončuje Boháč.
„Chceme, aby Praha vůči svým obyvatelům vystupovala otevřeně a nechávala si maximálně nahlédnout do karet. Co nejotevřenější by měl být i CAMP. Věřím, že si sem Pražané brzy najdou cestu,“ uzavírá Petra Kolínská.
Více informací naleznete na praha.camp. Sledujte i facebook.com/camppraha!